„Parlamenti választás 2022/Molnár Tibor” változatai közötti eltérés

Innen: Politika
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
55. sor: 55. sor:
   
   
2014 végén oknyomozó újságírókkal együttműködve feltárta a keszthelyi vitorláskikötő Tiborcz István érdekkörébe való kerülését.
+
2014 végén oknyomozó újságírókkal együttműködve feltárta a keszthelyi vitorláskikötő Tiborcz István érdekkörébe való kerülését.<ref>{{CitWeb|url=https://atlatszo.hu/2015/01/21/orban-veje-es-uzlettarsai-vitorlaskikotot-vettek-karacsonyra-keszthelyen/|tit=Orbán veje és üzlettársai vitorláskikötőt vettek karácsonyra Keszthelyen|date=2015-01-21}}
 
* https://atlatszo.hu/2015/01/21/orban-veje-es-uzlettarsai-vitorlaskikotot-vettek-karacsonyra-keszthelyen/
 
 
* https://www.zaol.hu/hirek/keszthelyi-kikotoi-tortenet-1674560/
 
* https://www.zaol.hu/hirek/keszthelyi-kikotoi-tortenet-1674560/
   

A lap 2021. március 11., 10:11-kori változata

Politikus, tanár, zenész.

Teljes név: Molnár Tibor János
Születési hely: Budapest
Születési idő: 1974. január 14.

Származása, gyermekkora

Apai ágon a ma Jász-Nagykun-Szolnok megyéhez tartozó Zagyvarékasról (korábban Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye), anyai ágon pedig a Veszprém megyei Úrkútról származik. Szülei, id. Molnár Tibor János történelem-népművelő szakos pedagógus és Rieger Klára tanítónő a fővárosban házasodtak össze, majd váltak el 15 év után. Édesanyja révén a magyarországi németséghez (svábok) is kötődik.

Gyermekkorát Budapesten töltötte, de a hétvégéken és iskolai szünetekben sokat tartózkodott a vidéki nagyszülőknél. Szülei válása után édesanyjával és húgával Balatonfenyvesre költözött, középiskolai tanulmányait pedig Fonyódon végezte.

Tanulmányai

1993-ban érettségizett a fonyódi Mátyás Király Gimnáziumban. Egy év sorkatonai szolgálat után a Janus Pannonius Tudományegyetem Természettudományi Kar földrajz szakára nyert felvételt, majd az időközben Pécsi Tudományegyetem névre átkeresztelt intézményben szerzett okleveles földrajztanári végzettséget 2001-ben. 2010-ben a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi karán okleveles történelem szakos bölcsész és tanár diplomát szerzett, 2014-ben pedig a Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi karán diplomázott mint okleveles drámapedagógia-tanár.

Könnyűzenei pályafutása

Az 1990-es évek elejétől fogva a fonyódi gimnáziumban, valamint a Balaton déli partján zajló élénk rockzenei életnek ismert és aktív részvevője volt mint énekes, gitáros és dalszerző. A középiskolai baráti társaságból alakult Kérdőjel zenekarral számos tehetségkutató fesztiválon nyert különböző díjakat. A Horváth Istvánnal közösen írt Hetedik év című dalukkal az RTL Klub által közvetített Pepsi Sztárcsináló 2000 rock kategóriájában 3. helyezést értek el.

Az ezredforduló környékén a Rockinform magazin és több jelentős fanzine (Shock! Magazin, Rock Gyémántok, Vol.10) írt róluk, 2002-ben pedig a Zenész Magazin készített nagyinterjút a zenekarral. 1998 és 2004 között az EFOTT rendszeres fellépője volt a Kérdőjel, valamint sikeres klubkoncerteket is adott országszerte, dalaik pedig több válogatáslemezre is felkerültek. Ezek közül a Pepsi Sztárcsináló CD-je (producer: Jamie Winchester), a Shock! Magazin A&R válogatása, valamint a Vol.10 fanzine CD-melléklete volt a legjelentősebb. 2001-ben a Hetedik Érzék, Jerrybo és Eddison Square Garden zenekarokkal közösen kiadták az Esőre várva című split CD-t, amelyen a Hetedik év, Az ember, ki bennem él és a Szép szavak című dalokkal szerepeltek. A Kérdőjel zenekar 2004 óta szünetelteti működését, de Molnár Tibor aktív maradt különböző szórakoztató zenei produkciók közreműködőjeként, valamint időnként akusztikus klubkoncerteken és online koncerteken szerepel.

Szereplése a Honfoglaló műveltségi vetélkedőben

2019 tavaszán a Duna Televízióban sugárzott Honfoglaló műveltségi vetélkedőben három alkalommal szerepelt. Két adást megnyert, egy alkalommal pedig második lett.

Közéleti tevékenysége

2012. október 23-án, Bajnai Gordon beszédének hatására aktivistának jelentkezett az Együtt 2014 mozgalomba. 2013-tól az Együtt – a Korszakváltók Pártja Zala 2. (Keszthely) választókerületi elnöke, 2015-től az Országos Politikai Tanács tagja, majd 2016 szeptemberétől 2017 februárjáig az országos elnökség tagja volt, ezután pedig nyugat-dunántúli regionális politikai igazgatóként tevékenykedett a párt 2018-as megszűnéséig. A párt egyik vezetőjeként elsősorban szervezetépítéssel, nemzet- és emlékezetpolitikai ügyekkel foglalkozott, valamint „a Balaton elrablásaként” aposztrofált NER-közeli tulajdonszerzésekre igyekezett felhívni a figyelmet.

2018 végén csatlakozott a Márki-Zay Péter által alapított Mindenki Magyarországa Mozgalomhoz, amelynek Zala megyei koordinátora lett. 2019-től a keszthelyi Kisvárosunkért Érdekvédelmi Egyesület (KÉVE) alelnöke. A 2019-es önkormányzati választáson Keszthelyen a Kisvárosunkért Érdekvédelmi Egyesület (KÉVE) listájáról szerzett képviselői mandátumot úgy, hogy egyéni választókerületében fideszes ellenfelével azonos számú szavazatot kapott. A 2021-es előválasztáson a Mindenki Magyarországa Mozgalom jelöltje Zala megye 2. országgyűlési egyéni választókerületében.

Személyéhez fűződő jelentősebb ügyek

2014 végén oknyomozó újságírókkal együttműködve feltárta a keszthelyi vitorláskikötő Tiborcz István érdekkörébe való kerülését.Forráshivatkozás-hiba: Egy <ref> címke lezáró </ref> része hiányzik

Folyóiratokban és konferenciakötetekben jelentek meg publikációi a történeti ökológia és fenntarthatóság témakörében.[1]

2020 óta a Kisvárosunkért Érdekvédelmi Egyesület (KÉVE) által kiadott *****helyi Hírlapban (Keszthely városneve a fideszes többségű önkormányzat határozata értelmében nem használható) publikálja rendszeresen közéleti témájú írásait.[2]

Jegyzetek