„Kultúra” változatai közötti eltérés

Innen: Politika
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
1. sor: 1. sor:
2019. december elején a kormány a Gothár-féle zaklatási ügy ürügyén megpróbálta közvetlen irányítása alá vonni a színházakat, de az óriási tiltakozást látva meghátrált, és a három legfontosabb megszorítás '''nem került bele''' a benyújtott törvényjavaslatba:
+
2019. december elején a kormány a Gothár-féle zaklatási ügy ürügyén megpróbálta közvetlen irányítása alá vonni a színházakat. Az aHang által indított tiltakozást<ref>{{CitWeb|url=https://terjed.ahang.hu/campaigns/fesz?utm_campaign=JDXXfrSzWH&utm_medium=facebook&utm_source=share&fbclid=IwAR1wwC2FXsTzWGbx-GB0pUDiL3KHKmsF2-qfNmC_TbDRAw44yqSc17wVx44|tit=Petíció a kulturális élet szétverése ellen|accd=2019-12-09}}</ref> a tervezet nyilvánosságra kerülése és a tüntetés közötti kb. egy hét alatt 50 ezren írták alá.
  +
  +
, de az óriási tiltakozást látva meghátrált, és a három legfontosabb megszorítás '''nem került bele''' a benyújtott törvényjavaslatba:
 
* a Nemzeti Kulturális Alap átalakítása
 
* a Nemzeti Kulturális Alap átalakítása
 
* az emberi erőforrás miniszter egyetértési joga a színházigazgatók kinevezéséhez
 
* az emberi erőforrás miniszter egyetértési joga a színházigazgatók kinevezéséhez

A lap 2019. december 10., 00:40-kori változata

2019. december elején a kormány a Gothár-féle zaklatási ügy ürügyén megpróbálta közvetlen irányítása alá vonni a színházakat. Az aHang által indított tiltakozást[1] a tervezet nyilvánosságra kerülése és a tüntetés közötti kb. egy hét alatt 50 ezren írták alá.

, de az óriási tiltakozást látva meghátrált, és a három legfontosabb megszorítás nem került bele a benyújtott törvényjavaslatba:

  • a Nemzeti Kulturális Alap átalakítása
  • az emberi erőforrás miniszter egyetértési joga a színházigazgatók kinevezéséhez
  • a független színházak támogatásának tilalma.

Források

  1. Petíció a kulturális élet szétverése ellen. terjed.ahang.hu (Hozzáférés: 2019. dec. 9.)