„Soros-terv” változatai közötti eltérés

Innen: Politika
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
31. sor: 31. sor:
   
 
== Források ==
 
== Források ==
* {{CitWeb|url=https://hu.euronews.com/2019/01/23/a-finkelstein-formula|tit=A Finkelstein-formula|date=2019-01-24|aut=Hannes Grassegger|ass=Fordította: Diseri Dóra, Szilágyi Károly, Pálfi Rita|misc=A <cide>Das Magazin</cite> svájci hetilap 2019. január 12-ei számában megjelent cikkének a változtatás nélküli fordítása. }}
+
* {{CitWeb|url=https://hu.euronews.com/2019/01/23/a-finkelstein-formula|tit=A Finkelstein-formula|date=2019-01-24|aut=Hannes Grassegger|ass=Fordította: Diseri Dóra, Szilágyi Károly, Pálfi Rita|misc=A <cite>Das Magazin</cite> svájci hetilap 2019. január 12-ei számában megjelent cikkének a változtatás nélküli fordítása. }}
   
 
== További információk ==
 
== További információk ==

A lap 2019. január 26., 05:50-kori változata

A Soros-terv Arthur J. Finkelstein és George Eli Birnbaum gyűlöletre épülő propagandatalálmánya. A Századvég Alapítványon keresztül a fidesznek dolgozták ki.

Finkelstein fejlesztette mesterfokra a negatív kampányt, ő tette szitokszóvá a liberális szót. Alapelve, hogy minden sikeres kampánynak kell legyen egy ellensége.

Története

Finkelstein és Birnbaum korábban Nixonnak, majd Benjamin Netanjahunak dolgozott: utóbbi „közvetítette” őket Orbánnak. Az első közös siker a 2008-as népszavazás volt. Miután ezzel lesöpörték a baloldal, a következő ellenség a megszorításokat követelő nagytőke lett: Világbank, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az EU. Kellett valaki, aki a nagytőkét megszemélyesíti. Ez lett Soros György.

A Soros elleni kampány 2013. augusztus 14-én kezdődött el. A kormányközeli „Heti Válasz” cikke kezdett támadásba az állítólag Soros által vezérelt civil szervezetek ellen. Folytatódott az Ökotárs nevű környezetvédelmi szervezettel szemben, amely norvég mellett svájci fejlesztési pénzeket is kapott. Blokkolták a pénzeiket, számítógépeket foglaltak le, az ügyvezetőt őrizetbe vették – végül nem találtak semmit.

Napokkal azután, hogy a magyar kormánynak fel kell adnia az Ökotárs elleni harcot, Orbán Viktor azzal vádolta meg Soros Györgyöt, hogy menekültekkel akarja elárasztani Európát. Mindezt Soros György egy dolgozatára alapozta, amiben a szíriai háború miatt menekülők befogadásának szükségességéről és annak általa elképzelt módjáról írt.

Ezután Orbán lemásolja Putyin azt a lépését, amiben megvonta az egyik, Soros által is finanszírozott szentpétervári egyetem engedélyét. 2017 februárjában megkezdődnek a támadások Soros egyeteme, a CEU ellen,

Soros György

Finkelstein javaslata elsőre furcsa volt. Egy választási kampány valaki ellen, aki nem is politikus, nem is él Magyarországon,és akit az egész ország mecénásként és segítőként ismer.

Soros a rendszerváltás előtt az ellenzéket támogatta a kommunistákkal szemben, majd gyerekeknek iskolai étkezéseket adományozott, és felépítette Budapest közepén Kelet-Európa legjobb egyetemét. Soros-pénzből vásárolt fénymásológépeken másolták például az ellenzéki Századvég folyóiratot még a 80-as évek végén,

Még maga Orbán is kapott Sorostól anyagi támogatást: neki köszönheti, hogy filozófiát hallgathatott az Oxfordon. Csak egyszer találkoztak személyesen, amikor Soros 2010-ben a vörösiszap ömlés után Magyarországra jött, hogy egymillió dollár segítséget ajánljon fel.

A Soros elleni kampány

A Soros-ellenes kampány 2017 júliusában éri el csúcspontját, amikor az országot ellepik az arcképét mutató plakátok azzal a mondattal, hogy: „Ne hagyjuk, hogy Soros nevessen a végén”.

Orbán azt állítja, Soros egy maffia-hálózatot tart fent. 2017 őszén egy újabb nemzeti konzultációt indít a kormány: támogatják-e a Soros-tervet, hogy évente egymillió embert telepítsenek át Európába Afrikából és a Közel-Keletről.

A Nyílt Társadalom alapítvány mintegy 3,6 millió dollárt osztott szét 2016-ban Magyarországon. A Soros-ellenes kampány ennek több mint tízszeresébe, 40 millió euróba került 2017-ben. Soros a gonosz megtestesítője lett.

2018-ban a CEU Bécsbe, a Nyílt Társadalom alapítvány pedig Berlinbe helyezte át a székhelyét.

Források

  • Hannes Grassegger: A Finkelstein-formula. Fordította: Diseri Dóra, Szilágyi Károly, Pálfi Rita hu.euronews.com (2019. jan. 24.) A Das Magazin svájci hetilap 2019. január 12-ei számában megjelent cikkének a változtatás nélküli fordítása..

További információk