Török-szír konfliktus, 2019. ősz

Innen: Politika
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2019. október 17., 20:05-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Források)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez a szócikk kizárólag saját véleményen alapul.

Nem tudom, kik a kurdok, azt sem pontosan, hol élnek. Mindössze feltűnt a hírekből, hogy állandóan őket gyilkolják. Évtizedek óta. Legutóbb Szaddam Husszein tette.

  1. Augusztusban a kormány meghosszabbította a migrációs válsághelyzetet. Az ok 10 évig titok.[1]
  2. Kormányzati nyilatkozatok a Trump-találkozó után: Magyarország erős hadsereget akar. Mire? Csak hogy ne kelljen az egészségügyre költenie?
  3. Október 9-én reggel Magyarország megvétózta a Törökország elleni EU-nyilatkozatot.[2]
  4. Október 9-én délután Törökország megtámadta Szírának azt a területét, ahol a kurdok élnek.
  5. Magyarország segítséget kért a V4-es országoktól arra az esetre, ha tömegesen érkeznének migránsok a magyar határra.
  6. Orbán tárgyalt Erdogánnal a kurd helyzetről. Lásd az idézetet alább.
  7. Orbán bejelentette, hogy ha a török támadás miatt tömegesen menekülnének a kurdok, Magyarország erővel is feltartóztatja őket, hogy megvédje Európát.[3]
  8. Orbán Azerbadzsánba ment a Türk Tanács ülésére (mit keresett ott?), hogy tárgyaljon Erdogannal és átvegye a jutalmat.[4] A Türk Tanácsnak tagja Törökország, Azerbajdzsán, Kazahsztán és Kirgizisztán. Magyarországnak megfigyelői státusza van a szervezetben. A 150 éves török-magyar barátságot ápolják?
  9. November 7-én magyar-török kormányzati csúcstalálkozó lesz Budapesten.[4]

Ebből egy dolog nyilvánvaló: Orbán aktívan vett részt a konfliktus kirobbantásában a migráció megindulása érdekében. Na persze Erdogant nem kell bíztatni: meg kell mutatnia, hogy erős, és elterelni a figyelmet az Isztambuli polgármesteri szék elveszítésétől. És az EU-nak is vissza akart vágni a választások miatti támadásokért.

Ezek után felmerül, hogy nem ő próbálkozott-e áprilisban a kurd menekültek zaklatásával, akik egy része el is indult Görögország felé.

Fenn a Várban a gyógyszer végleg elgurult.
– Bródy János

Orbán – Erdogan tárgyalások

A következő hetekben Törökország dönteni fog arról, hogy mit kezd ezekkel az emberekkel, mondta szerda este a Hír TV-nek Orbán, hozzátéve, hogy két irányba küldheti őket Erdogan: vissza Szíriába, vagy Európába. Ha Törökország ez utóbbit választja, ezek az emberek megérkeznek Magyarország déli határaihoz, óriási tömegekben.
– Orbán Viktor
Az a magyar nemzeti érdek, hogy ne Európa felé indítsák meg a szíreket, hanem Szíriába
– Orbán Viktor

De az orbáni érdek épp ennek az ellenkezője: válsághelyzetet teremteni, amikor nem kell betartani a demokratikus szabályokat.[5] Amikor erős ember lehet itthon, és védheti Európát. A jól ismert Orbán-fegyver: a külföldnek mást mond, mint a hazaiaknak.

Jegyzetek

  1. Farkas György: Tömeges bevándorlás nincs, válsághelyzet van: A Belügyminisztérium szerint ezért újabb hosszabbítás szükséges. 24.hu (2019. aug. 31.) Hisztériakeltés van. A válsághelyzet okát 10 évre titkosították.
  2. D. Kovács Ildikó: Az EU figyelmeztetni akarta Erdogant a szíriai hadműveletek miatt, de Magyarország megvétózta. 24.hu (2019. okt. 9.) Orbán az egész EU-t meg akarja bénítani?.
  3. Pálfi Rita: Orbán: Magyarország erőszakot is alkalmazhat, ha Törökország megnyitja a kapuit a menekültek előtt. hu.euronews.com (2019. okt. 17.)
  4. 4,0 4,1 Pálfi Rita: Erdogan megköszönte Orbánnak Magyarország kiállását az offenzívája mellett. hu.euronews.com (2019. okt. 17.)
  5. Nagy-Britanniában a II. világháború alatt végig ülésezett a parlament. Az USA-ban is maradt a demokrácia többé-kevésbé. A japán származású amerikai állampolgárokat pl. koncentrációs táborba zárták.

Források