Szociális kérdések

Innen: Politika
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2018. december 9., 10:41-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Hajléktalanság)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Jobboldali vagyok: konzervatív liberális. Nem szeretek szociális kérdésekkel foglalkozni, ellenben örülök, hogy vannak akik szeretnek. Helyettem. Mert én is tudom, hogy kell.

Ha az Orbán-kormány így folytatja, lehet, hogy baloldali leszek. Pedig nem akarom.

Demográfia

Orbán Viktor az Országházban, az Idősügyi Tanács alakuló ülésén kitért az európai demográfiai válságra is, amelyről szerinte az „európai politikai gondolkodást béklyóba szorító politikai korrektség” miatt nem lehet „kellő kendőzetlenséggel” beszélni.

Álláspontja szerint az a közösség, amely biológiailag nem képes fenntartani magát, nem méltó arra, hogy létezzen, márpedig Európának ez jelenleg nem megy, ám többségben vannak az erre a helyzetre adott rossz válaszok, mint például a bevándorlás politikája, amit a kormányfő rossz dolognak, kockázatosnak, nehézségeket hozónak tart.

Az „erkölcsileg helyes magatartás” ehelyett a családpolitika alkalmazása, valamint az, hogy ha kevés a munkaerő, akkor meg kell nézni, hogy az adott közösségeken belül hol vannak rejtett munkaerő-tartalékok, akik nem elég képzettek.[1]

A kiemelt rész náci gondolkodásmód.

Hajléktalanság

A szlovák egyházak tiltakoztak a magyar hajléktalantörvény ellen.[hajléktalan 1]

A pápa együtt ebédelt hajléktalanokkal és menekültekkel a hajléktalanság világnapján.

Erdő Péter egy kérdésre azt válaszolta, nem fogadna be hajléktalanokat, mert az törvénybe ütközik.

Székely János véleménye az alaptörvény hajléktalanság miatti módosításáról.[hajléktalan 2]

Iványi Gábor hajléktalanmentő alapítványával a saját törvényeit is megsértve bánik (el) a kormány.[2]

  • a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség 1981-ben (még a Brezsnyev-korszakban!) egyház lett. A fidesz-féle egyházi törvény[3] ezt megszüntette. 2011-ben az Alkotmánybíróság kimondta a törvény alkotmányellenességét. A törvényt módosították, de a Testvérközösség nem kapta vissza az egyházi státusát. Az Európai Bíróság jogsértőnek találta az egyházügyi törvényt, és csaknem egymilliárdos kártérítést ítélt meg a közösségnek, amit nem kapott meg.
  • Tarlós István 2010-ben fölmondta az egyesülettel kötött szerződést.

2018. november 21.

Két hír, aminek semmi köze egymáshoz, de egy napon történt, és ez szíven ütött.

Jávor Bence: Már évi 500 milliót is kereshet majd nálunk egy futballista. index.hu (2018. nov. 21.) Megdupláznák a kedvező adózás hatálya alá eső jövedelem felső határát a hivatásos, első osztályban versenyző sportolók számára.

Elromlott a mosógép, otthon mosták a nővérek az újszülöttek ruháit. index.hu (2018. nov. 21.)

Utóbb kiderült, hogy az egyetem rektora – jegyezzük meg a nevét, mert érdemes: Merkely Béla – közben megrendelte az új mosógépet, viszont a hivatal malmai mindenütt lassan őrölnek. Közben a szülők az egyik édesanya kezdeményezésére több százezer forintot (!) gyűjtöttek össze a mosógépre. Ők (mi) arra vannak szocializálva, hogy a mi dolgunk megoldani a napi kérdéseket, mert „odafenn” tojnak a fejünkre. Ezúttal nem ez történt, de nálunk ki számít erre?

Az egyetem rektora nem tudott a gyűjtésről. Most egyeztet az alapítványokkal, a felajánlott összeget a szülők kérésének megfelelően az újszülött-ellátás segítésére fordítják.

Mibe is kerül egy mosógép? Egy nagyobb, ami egy kórházi osztályra kell, mondjuk 500 eFt. Egy ezrede annak, amit a kétfalábú futballistáink adómentesen kaphatnak. A havi átlagkereset kb. kétszerese. Az egyetem világszínvonalú (saját tapasztalat egy infarktus kapcsán), a nálunk első osztályú, nagyon-nagyon kiemelt keresetű profi focisták más országban (Málta, Izland) az amatőr szintet sem/alig érik el.

Jegyzetek

  1. A kormány ezentúl is megőrzi a nyugdíjak értékét. Miniszterelnöki Kabinetiroda (2014. okt. 1.)
  2. Sombor Judit: A kormány ördögi viccei. www.vasarnapihirek.hu (2018. dec. 7.)
  3. 2011. évi CCVI. tv.

Források

Hajléktalanság