Hatalommegosztás

Innen: Politika
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2018. december 17., 11:24-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Parlament)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Tüntetés a diktatúra ellen. Forrás: OLKT

Közigazgatási bíróság

Cél, hogy az állam elleni pereket ne független (Áder által kinevezett, már amennyire azok függetlenek) bírák, hanem a kormány által kinevezett hivatalnokok bíráljanak el. A törvényt 2018. december 12-én fogadta el a parlament.

Ellenzék

  • Janisch Attila: Ne legyenek kétségeink, hamarosan a tettek következnek. magyarnarancs.hu (2018. dec. 1.) „A magyar társadalom egésze Orbán torz tükörvilágának foglya lett, amely világban azok érzik a legotthonosabban magukat, akiket a józan ész mindeddig gátolt abban, hogy szabad utat engedhessenek torz vágyainknak. Ebben a (más)világban nem érték a kultúra, nem érték a tudomány, nem érték semmi, ami nem befogható, nem megbéklyózható, a hatalomnak nem alávethető.”

Parlament

Sajtó

Hadházy Ákos 2018 szeptemberében kezdődött aláírásgyűjtő kampányát december 16-ig nem mondta be a köztévé. Nem tudósított a december 8-i rabszolgatörvény elleni tüntetésről: helyette a párizsi tüntetés képeit mutatták egész délelőtt.

Nem tudósított a december 16-i, ugyancsak rabszolgatörvény elleni tüntetésről, ami a tévé-székház előtt folytatódott úgy, hogy 13 ellenzéki képviselő bement az épületbe. Senki nem állt velük szóba, holott egy folyamatosan üzemelő szervezetnek folyamatosan kell legyen felelős vezetője. Nem olvasták be az ellenzék 5 pontos petícióját, még arról sem tudósítottak, hogy tüntetés van a székház előtt, ellenzéki képviselők vannak az épületben, és petíciót nyújtottak be.

Röviden: a kormánymédiában az ellenzék nem létezik.

Források

Forrás: Facebook

További információk