Sajtó
Hadházy Ákos 2018 szeptemberében kezdődött aláírásgyűjtő kampányát december 16-ig nem mondta be a köztévé.
Rabszolgatörvény
A köztévé nem tudósított a december 8-i rabszolgatörvény elleni tüntetésről: helyette a párizsi tüntetés képeit mutatták egész délelőtt.
Nem tudósított a december 16-i, ugyancsak rabszolgatörvény elleni tüntetésről, amin 10–15 ezer ember vett részt. A tüntetés a tévé-székház előtt folytatódott 2500–3000 emberrel.
Hadházy Ákos bement, hogy elérje, hogy a híradó bemondja a tüntetést, ill. a korábban felvett Elios-ügyes riportot adja le, de senki nem állt szóba vele. A híradóban beszámoltak a Kossuth téri tüntetésről, de meg sem említették, hogy a székház előtt is tüntetők vannak, és hogy már több ellenzéki képviselő is a székházban van. Később összesen 13-an lettek. Egy sminkelőszobába terelték őket. Megállapodtak benne, hogy egy 5-pontos petíciót olvastatnak be. Ott töltötték az éjszakát Papp Dánielre, a tévé igazgatójára várva.
17-én délelőtt Hadházy Ákost és Széll Bernadettet a tévé biztonsági őrei erőszakkal kidobták az épületből a rendőrök szeme előtt. A többiek rendőrt hívtak, de a biztonságiak nem engedték be őket az épületbe. Varjú Lászlót megrugdosták, az egyik női képviselő térdére rácsapták a csapóajtót.
Papp Dániel birtokvédelmet kért és kapott a III. kerületi önkormányzat jegyzőjétől. Ez azt jelenti, hogy a rendőrök erőszakkal kidobhatták volna a képviselőket. Ők ezt nem várták meg, hanem önként kijöttek az épületből a tüntetőkhöz.
úgy, hogy 13 ellenzéki képviselő bement az épületbe. Senki nem állt velük szóba, holott egy folyamatosan üzemelő szervezetnek folyamatosan kell legyen felelős vezetője. Nem olvasták be az ellenzék 5 pontos petícióját, még arról sem tudósítottak, hogy tüntetés van a székház előtt, ellenzéki képviselők vannak az épületben, és petíciót nyújtottak be. A petíció tartalma:
- a rabszolgatörvényt azonnal vonják vissza
- kevesebb legyen a rendőri túlóra
- a fideszes bíróságok megszüntetése (ez a közigazgatási bíróságokra vonatkozik, amelynek vezetőit az igazságügyminiszter nevezheti ki)
- a kormány csatlakozzon az Európai Ügyészséghez
- legyen független a közmédia.
Röviden: a kormánymédiában az ellenzék nem létezik.
Az MTV-ről
A Magyar Televízió Európa GDP-arányosan legdrágább állami médiája, amely évente százmilliárdos összeget költ magára, egypárti (fideszes) irányítással, társadalmi és közpolitikai kontroll nélkül. 2015-ben az állami adó tízmilliárdos összegért vásárolt az élő közvetítéseket lehetővé tevő korszerű felszerelést.
Az MTVA törvényben rögzített feladata a pártatlan és sokszínű, az állampolgárok politikai véleményalkotását elfogulatlanul segítő tájékoztatás.
Források
- Részletes elemzést írt a New York Times a kormányszócsővé silányított Origóról. index.hu (2018. nov. 24.)
- Eltörölnék a Hír TV-nél a G-nap utáni időszakot: eltűntek három év hírei. comment.blog.hu (2018. nov. 26.)
- Szász Péter: Új szóvivője lesz a kormánynak. www.napi.hu (2018. nov.) Kovács Zoltán helyett Hollik István.
- Molnár Richárd: Orbán Viktor megcsinálta, egyetlen kézben egyesül a Fidesz teljes médiabirodalma. 168ora.hu (2018. nov. 28.)
- Elkészítettük az új kormánypárti médiabirodalom főnökének névjegykártyáját, hogy neki ezzel már ne legyen dolga. kepek.444.hu (2018. nov. 29.)
Rabszolgatörvény:
- Szabó Dániel: Tüntetés: könnygázt vetettek be az MTVA-székháznál. www.napi.hu (2018. dec. 16.)
- Szabó Dániel: Bejárja a világsajtót a budapesti kormányellenes tüntetés. www.napi.hu (2018. dec. 16.) A világsajtót igen, a magyart nem.
- Haász János: Tökéletes látlelet arról, ahogy a Fidesz Magyarországa működik. index.hu (2018. dec. 17.) Vélemény a 2018. december 16-i tüntetés kapcsán. A rabszolgatörvény elleni tüntetésnek indult, a tévé-székháznál végződött.
- Ott tart az MTI, hogy már a Magyar Újságírók Országos Szövetségének közleményét sem hozza le. magyarnarancs.hu (2018. dec. 17.)