Soros-terv

Innen: Politika
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2019. január 26., 05:21-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Soros György)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

A Soros-terv Arthur J. Finkelstein és George Eli Birnbaum gyűlöletre épülő propagandatalálmánya. A Századvég Alapítványon keresztül a fidesznek dolgozták ki.

Finkelstein fejlesztette mesterfokra a negatív kampányt, ő tette szitokszóvá a liberális szót. Alapelve, hogy minden sikeres kampánynak kell legyen egy ellensége.

Története

Finkelstein és Birnbaum korábban Benjamin Netanjahunak dolgozott: ő „közvetítette” őket Orbánnak. Az első közös siker a 2008-as népszavazás volt. Miután ezzel lesöpörték a baloldal, a következő ellenség a megszorításokat követelő nagytőke lett: Világbank, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az EU. Kellett valaki, aki a nagytőkét megszemélyesíti. Ez lett Soros György.

Soros György

Finkelstein javaslata elsőre furcsa volt. Egy választási kampány valaki ellen, aki nem is politikus, nem is él Magyarországon,és akit az egész ország mecénásként és segítőként ismer.

Soros a rendszerváltás előtt az ellenzéket támogatta a kommunistákkal szemben, majd gyerekeknek iskolai étkezéseket adományozott, és felépítette Budapest közepén Kelet-Európa legjobb egyetemét. Soros-pénzből vásárolt fénymásológépeken másolták például az ellenzéki Századvég folyóiratot még a 80-as évek végén,

Még maga Orbán is kapott Sorostól anyagi támogatást: neki köszönheti, hogy filozófiát hallgathatott az Oxfordon. Csak egyszer találkoztak személyesen, amikor Soros 2010-ben a vörösiszap ömlés után Magyarországra jött, hogy egymillió dollár segítséget ajánljon fel.

Források

  • Hannes Grassegger: A Finkelstein-formula. Fordította: Diseri Dóra, Szilágyi Károly, Pálfi Rita hu.euronews.com (2019. jan. 24.)

További információk