Sajtó

Innen: Politika
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2018. december 18., 00:38-kor történt szerkesztése után volt.
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Szél Bernadettet és Hadházy Ákost erőszakkal távolítják el a tévé-székházból 2018. december 16-án

Hadházy Ákos 2018 szeptemberében kezdődött aláírásgyűjtő kampányát december 16-ig nem mondta be a köztévé. Nem tudósított a december 8-i rabszolgatörvény elleni tüntetésről: helyette a párizsi tüntetés képeit mutatták egész délelőtt.

Nem tudósított a december 16-i, ugyancsak rabszolgatörvény elleni tüntetésről, ami a tévé-székház előtt folytatódott úgy, hogy 13 ellenzéki képviselő bement az épületbe. Senki nem állt velük szóba, holott egy folyamatosan üzemelő szervezetnek folyamatosan kell legyen felelős vezetője. Nem olvasták be az ellenzék 5 pontos petícióját, még arról sem tudósítottak, hogy tüntetés van a székház előtt, ellenzéki képviselők vannak az épületben, és petíciót nyújtottak be. A petíció tartalma:

  1. a rabszolgatörvényt azonnal vonják vissza
  2. kevesebb legyen a rendőri túlóra
  3. a fideszes bíróságok megszüntetése (ez a közigazgatási bíróságokra vonatkozik, amelynek vezetőit az igazságügyminiszter nevezheti ki)
  4. a kormány csatlakozzon az Európai Ügyészséghez
  5. legyen független a közmédia.

Röviden: a kormánymédiában az ellenzék nem létezik.

A Magyar Televízió Európa GDP-arányosan legdrágább állami médiája, amely évente százmilliárdos összeget költ magára, egypárti (fideszes) irányítással, társadalmi és közpolitikai kontroll nélkül. 2015-ben az állami adó tízmilliárdos összegért vásárolt az élő közvetítéseket lehetővé tevő korszerű felszerelést.

Az MTVA törvényben rögzített feladata a pártatlan és sokszínű, az állampolgárok politikai véleményalkotását elfogulatlanul segítő tájékoztatás.

Források