Politika:Bridzs

Innen: Politika
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2024. április 20., 00:10-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Tanulságok)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

2024. április 18-án a klubvezető politikai okból kizárt a Budafoki Bridzs Klubból.

Amikor először megjelentem, és meglátta a kabátomon a kék-sárga szalagos ukrán zászlót és a Noár-jelvényt, közölte, hogy a klubban tilos politizálni, de a jelvényt tőle hordhatom.

Megjegyzés: Megnyugtató, hogy öltözködési előírások nincsenek.

Mint kiderült, politizálni nemcsak a teremben, de az egész épületben tilos. Sőt, a klubvezető szerint a klubból hazafelé menet az utcán sem!

A klubvezető a német kisebbségi önkormányzat megválasztott képviselője – azaz politikus, bár erről ő nem tud. Vagyis politikusként tiltja a politizálást.

Április 13-án a klubvezetővel a budafoki piac bejáratánál találkoztam. Ez a kerületi politikai kampányok helye. A fidesz kampánypultjánál állt. Megkérdeztem, hogy akkor ez hogyan van, hogy ő nem politizál. Ő „természetesen” a fidesszel szimpatizál.

Elmesélte, hogy a klub közelében van egy ház, ami Soros György tulajdonában áll, jelenleg üresen, mert Soros György kormányváltásra vár, hogy betelepíthesse a házat migránsokkal. Megkértem, hogy küldje el a címet, mert utána akarok nézni, ki a ház tulajdonosa. Persze nem küldte el.

Ismét figyelmeztetett, hogy a klubban tilos a politizálás, amire felvetettem, hogy az alaptörvény garantálja a szólásszabadságot, és az egész ország területén érvényes. Vita alakult ki közöttünk, ami némi szó- és levélváltás után oda vezetett, hogy a következő alkalommal kitiltott a bridzsklubból.

A piaci vita miatt a klubból tiltott ki, mert a piacról nem tudott. A magánéleti sérelméért a hivatali hatalmát használta fel bosszúállásra.

Tanulságok

A klubvezető a tilalmat azzal indokolta, hogy csak így biztosítható, hogy a különböző pártállású emberek között ne alakuljon ki vita.

Tudtommal egyetlen más bridzsklubban sem tilos a politizálás. És tudtommal nem tiltanak ki senkit politikai okból. Vagyis nem a politikai nézetkülönbségek, hanem a tiltás okozza a vitát. A tiltás oka pedig nem a viták lehetősége, hanem a klubvezető paranoiája, hogy képtelen elviselni a fidesszel szemben álló véleményeket. Fideszes bridzsklubhoz nincs elég játékos. Így is kevesen vannak, és a tagok többsége ellenzéki.

A politika a közös ügyek összessége. Ha nem tudjuk megbeszélni a közös ügyeinket, akkor egyetértésre sem tudunk jutni. A közös ügyekben való egyetértés alkotja a nemzetet. A fidesz azért beszél állandóan nemzetről, hogy elfedje annak hiányát, amit éppen ő maga okozott a gyűlöletkeltéssel, az emberek megosztásával és a nemzeti ügyek kisajátításával.[1] A klubvezető csak egy példa a sok közül.

A másik tanulság: senki nem állt ki mellettem. Mindenki elfogadta, hogy a klubvezető azt tesz, amit akar, még a folyosón is. Elvégre a termet a klubvezető szerezte, és másik klubig sokat kell utazni. A kényelem fontosabb, mint kiállni azért, akit igazságtalanság ért. És ez nemcsak ilyen pici ügyekben van így, hanem országosakban is: a szakmák egymástól függetlenül tiltakoznak az alacsony bérek ellen, a települések egymástól függetlenül az akkumulátorgyárak ellen (mind a 12 település tiltakozott ellene, mindegyik egymagában).

A diktátor attól marad hatalmon, hogy ki tudja játszani egymás ellen az emberek csoportjait.

Jegyzetek

  1. Magyarország hosszú távú energiaellátása nemzeti ügy. Ezt meg kellene beszélni, nem pár embernek eldönteni, aztán 80 évre titkosítani. Paks 2-t politikusok döntötték el, még a szakembereknek sem árulták el a döntés előtt. Ezért megy ilyen rosszul.