|
|
A számok a belföldi listás szavazatokon alapulnak.
A Település oszloppárban a méret a választópolgárok száma. A < 3,000
azokat a településeket jelenti, ahol a választópolgárok száma 2000 és 2999 közé esik. A Szám ezen települések száma az országban.
A Választópolgár oszloppár Szám oszlopa a választópolgárok összes száma az adott méretű településeken összesen. A % ezen választópolgárok aránya az összes választópolgárhoz képest.
Az Átlag oszloppár az adott méretű településeken egyenként számolt szavazatarányok átlaga. Az Össz. sorban viszont a párt listájára belföldön leadott szavazatok aránya az összes belföldi listás szavazathoz képest (vagyis a párt országos átlaga). Az ezt meghaladó eredményt vastag szám jelzi a táblázatban.
A bal oldali táblázat a jobb oldali első két sorát részletezi.
Az adatokból látható, hogy a legkisebb, 1000 választópolgárnál (kb. 1200–1300 lakosnál) kisebb településeken (melyek a települések közel ⅔-át adják) a fidesznek ⅔-os támogatottsága van, de még a 10 ezer választópolgárnál kisebb településeken is megközelíti azt. Itt él a választópolgárok 44%-a.
Az ellenzék csak a 20 ezer lakosnál nagyobb településeken haladta meg a saját – nem túl acélos – átlagát. Ez még a legnagyobb vidéki városra, Debrecenre is teljesül, bár a választást itt a fidesz nyerte. (Budapest az országgyűlési választásokon megyének számít, nem településnek.)
Így nem lesz könnyű választást nyerni.
A 2022-es országgyűlési választás eredménye Az összes település eredményösszesítője a legutóbbi választásokon Vissza a választás nyitólapjára Kapcsolat