Civil szervezetek
Ugrás a navigációhoz
Ugrás a kereséshez
Orbán minden külföldről támogatott civil szervezetet támad, mert ő akarja a pénzt osztani, és ezzel kézben tartani őket. Kormány-civil konfliktusok:
- CEU
- Norvég Civil Támogatási Alap
- Helsinki Bizottság
Módszerek:
- jogalkotás
- fenyegető lépések (házkutatások, iratlefoglalások stb.)
- karaktergyilkosságok
Miután az Európai Bíróság jogsértőnek nyilvánította a civiltörvényt, a parlament 2021. május 18-án visszavonta. Helyére újabb törvényt hozott, ami az ÁSZ-szal ellenőriztetné a civileket.
2023-ban Svájc beleegyezett, hogy a kormány által felügyelt Széchenyi Programiroda ossza szét a 87,6 millió frankot (kb. 34 MFt), amit a következő években Magyarországra küldenek.[1]
Független civil szervezetek
- Amnesty International Magyarország
- K-Monitor
- Magyar Helsinki Bizottság
- Mérték Médiaelemző Műhely
- Political Capital
- TASZ
- Transparency International Magyarország
Rászorulókat támogató szervezetek:
- Utcajogász Egyesület
Jegyzetek
- ↑ Szurovecz Illés: A norvégok inkább kiszálltak, viszont a svájciak belementek, hogy a civilek egyetlen forint támogatásról se dönthessenek. 444.hu (2023. ápr. 27.)
Források
- Kiss Imola: A parlament hatályon kívül helyezte a civiltörvényt. 444.hu (2021. máj. 18.)
- A civilek ügyében is megszólalt a Velencei Bizottság. infostart.hu (2019. márc. 15.) Mind a hazai, mind a külföldi finanszírozás biztosítása fontos feltétel. A jelentéstételi vagy közzétételi kötelezettségek teljesítésével kapcsolatos szabálytalanságok nem minősülhetnek súlyos szabálysértésnek.
- Artner Szilvia: Tipikus Fidesz-stratégia: bármikor előhúzhatják a büntetést. Interjú Kalota Ágnessel, az Utcajogász Egyesület alapítójával magyarnarancs.hu (2018. dec. 19.)