Nyájimmunitás
A nyájimmunitáshoz az Egészségügyi Világszervezet szerint 65–70%-os, az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ, az ECDC 67-os beoltottság kell.[1] Falus András szerint minimum 70%-ot, nálunk 6 millió embert kellene beoltani, a 2 éven aluliakat nem belevéve. Izraelben 80 százalékos átoltottságnál számítanak a nyájimmunitás kialakulására.[2]
A kormány az orosz és kínai vakcinát erőlteti, pedig a kínai vakcina a Pfizer készítmény áránál (2x15$) ötször, a Moderna vakcina áránál (2x20$) három és félszer drágábbnak (150$) ígérkezik.[3] A hivatkozási alap az, hogy „Brüsszel” nem szállít elég vakcinát. Eközben az oroszok is csak a megrendelt mennyiség harmadát tudják szállítani.[4] Az Európai Bizottság szerint Orbán tisztában volt a kapacitás-korlátokkal, és már tavaly is arról beszélt, hogy márciusban lehet elkezdeni a tömeges oltást. Orbán azt akarja megmutatni, hogy jobban csinálja, mint „Brüsszel”.
Jegyzetek
- ↑ A beoltottak arányát tekintve Izrael vezet, Magyarország az európai középmezőny élén. qubit.hu (2021. jan. 13.)
- ↑ Németh Árpád: Mi a nyájimmunitás, elérhető-e vonakodó oltási kedvvel, azaz mikor szakad vége a járványnak? hu.euronews.com (2021. márc. 26.)
- ↑ Hadházy Ákos Facebook-oldala. www.facebook.com (2021. jan. 16.)
- ↑ Miközben Orbánék Brüsszelt ekézik, az oroszok is csak a beígért vakcina egyharmadát szállítják le februárban. nyugatifeny.hu (2021. feb. 13.)